banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner
Alesha K Alesha K
10:00am - 3:00pm
Best Country Music

Make An E-Quest

Contact Me

My Blog

Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.

                                            

Contact Us Today for Advertising Opportunities Both Web and On-Air!
Welcome to KBestMedia.com !
Request a Song Online or by Calling 263-KBST (5278)
KBest Media is Locally Owned and Operated!
When There's Smoke on the Mountain or Clouds in the Air, K-Best News Is There!
KBST Sports


GIRLS 

7th grade girls

Shot put – 2nd Cloe Viasana, 4th Kendall Brooks

Discus – 2nd Kendall Brooks, 3rd Cloe Viasana, 5th Rebecca Rodriguez

2400 meters – 5th Erin Mendoza

400 meters – 2nd Dorcas Jones

100 meter hurdles – 3rd Kylie Haynie, 3rd R’lonie Cole, 5th Alexa Mehan

100 meters – 2nd Aly DelaCruz, 6th Alyssa Bernal

800 meter relay – 2nd Marissa Gomez, Alexa Mehan, Brianna Rivera, Brooklyn Hyatt

400 meters – 5th Abigail Huffstetler, 5th Erin Mendoza

300 meter hurdles – 5th Trinity DelaCruz, 6th Angelina Rivera

200 meters – 2nd Alexa Mehan, 2nd Miranda Gomez, 3rd Brooklyn Hyatt

1600 meters – 4th Dorcas Jones

1600 meter relay – 5th Erin Mendoza, Abigail Huffstutler, Navah Lopez, Aly DelaCruz

 

8th grade girls

Shot put – 2nd Jalen Sykes

Discus – 4th Miranda Young

2400 meters – 4th Felicity Yanez

100 meter hurdles – 4th Neli Mendez

100 meters – 2nd Elaina Arredondo, 3rd Marlie Kennedy, 4th Skylynn Rivera

800 meter relay – 2nd Taylor Partlow, April Caldwell, Daniah Wrighter, Gisselle Holguin

400 meters – 1st Emily Matthews, 4th Neli Mendez, 4th Kisa Cate

300 meter hurdles – 1st Mia Bustamante, 5th Alyson Castaneda, 6th Lani Mendez

200 meter – 1st April Caldwell, 1st Taylor Partlow, 4th Daniah Wrighter

1600 meter relay – 3rd Emily Matthews, Neli Mendez, Skylynn Rivera, Kisa Cate

 

 

BOYS - 7th grade track results

Discuss- 2nd Lucas Chavez

 

Shot- 4th Lucas Chavez

 

Triple Jump- 3rd Bailey Simpson- 5th Austin Perkins

 

Long Jump - 3rd Bailey Simpson- 5th Austin Perkins

 

2400- 1st Ezekiel Carreon- 5th Joseph Gonzalez

 

4x1 finished 2nd 
 Kavien Ford
 Austin Perkins
 Tyree Brawlee
 Bailey Simpson

 

800- 2nd Ian Cortez- 4th Evan Medrano

 

4x2 finished 2nd
Kavien Ford
Austin Perkins
Ryker Grove
Bailey Simpson

 

400 -1st Ian Cortez- 4th Joseph Gonzalez

 

300 Hurdles-1st Bailey Simpson

 

1600- 1st Ezekiel Carreon- 4th Joseph Gonzalez

 

4x4 finished 2nd 
Jorge Colazo
Evan Medrano
Ian Cortez
Austin Perkins

 

8th Grade Boys results

Discus- 1st Eli Cobos

 

Triple Jump- 4th Phillip Martinez- 5th Ricky Escovedo

 

Long Jump- 3rd Ricky Escovedo

 

2400- 1st Adrian Solis- 2nd Isaac Gonzales

 

4x1 finished 3rd
Connor Andrea
Ricky Escovedo
Korbin Olsen
Phillip Martinez

 

800- 4th Derrick Walleck

 

4x2 finished 3rd 
Connor Andrea
Ricky Escovedo
Adrian Solis
Eli Cobos

 

400- 3rd Korbin Olsen

 

1600- 1st Derrick Walleck- 2nd Isaac Gonzales

 

4x4 finished 3rd
Connor Andrea
Phillip Martinez
Adrian Solis
Korbin Olsen

Hide Comments



 


LISTEN ONLINE


Black Plumbing


LinkedUpRadio Envisionwise Web Services